گزارش آماری بازداشت شدگان

در این صفحه گزارش‌های آماری بازداشت شدگان از 25 شهریور 1401 به بعد ارائه می‌گردد. این گزارش‌ها بر اساس گزارش کمیته پیگیری وضعیت بازداشت شدگان به صورت هفتگی به‌روز‌آوری میگردند و ممکن است ساختار و شکل آن‌ها تغییر کند.

لینک به کانال تلگرامی کمیته پیگیری وضعیت بازداشت شدگان

لطفا جهت اطلاع از چگونگی تهیه این گزارش‌ها، روش شناسی را مطالعه فرمایید.

بازداشت‌شدگان

(بر اساس گزارش کمیته پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان)

نمودار تعاملی فوق در کامپیوتر بهتر دیده می‌شود. در عین حال چنانچه با گوشی همراه آن را مشاهده می‌کنید، میتوانید گوش را به حالت افقی درآورید. شاید بهتر باشد آن را گوگل کروم مشاهده نمایید. جهت مشاهده بهتر نمودار در کامپیوتر، میتوانید دکمه فول اسکرین که در سمت راست نوار خاکستری پایین قرار دارد را کلیک فرمایید.

 هر قسمت از نمودار را که کلیک نمایید، متناسب با آن فیلتر، بقیه اجزای نمودار نیز مقادیر متفاوتی را نشان می‌دهد که مربوط به آن فیلتر یا انتخاب شماست. 

گزارش فوق که آمار بازداشت‌شدگان را نشان می‌دهد بر اساس گزارش ارائه شده توسط کمیته پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان تهیه شده است.

آخرین به روزآوری: 25 شهریور 1402 با فهرست نام بیش از 5 هزار نفر از شهروندان، دانشجویان، فعالان مدنی، سیاسی، حقوق زنان، روزنامه‌نگاران، کودکان و وکلا. بدیهی است لیست کمیته پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان نشان دهنده شمار کل بازداشت‌شدگان نیست و فقط اسامی ثبت شده را نشان می‌دهد. این لیست یکی از کاملترین لیست‌های موجود و حاصل تلاش‌های شبانه‌روزی این کمیته و قابل تقدیر است.

گروه‌ها یا سازمان‌های حقوق بشری دیگری نیز، از جمله هرانا، آمار بازداشت‌شدگان را ارائه می‌کنند اما با توجه به آنکه به روز آوری نام بازداشت‌شدگان توسط کمیته پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان به صورت روزانه انجام می‌گیرد و جزئیات داده‌ها در گوگل شیت در دسترس همگان قرار گرفته است، سایت نمای انقلاب نیز از این منبع استفاده می‌کند.

کمیته پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان لیست‌های تفکیکی و تجمیعی منتشر نموده است. در صورتیکه اطلاعاتی جهت اصلاح یا تکمیل لیست‌های مذکور دارید، لطفا با کلیک در اینجا به ما ایمیل بزنید و ما را مطلع فرمایید. این اطلاعات به کمیته ارسال خواهد شد.